Po długo trwających procedurach narzucanych przez GDDKiA zamontowane zostały trzy maszty ze znakami aktywnymi D-6 i z lampami doświetlającymi przejścia dla pieszych: przy skręcie z drogi

krajowej do Kopydłowa, w Białej Rządowej w sąsiedztwie przedszkola i OSP oraz przy skręcie z drogi krajowej do Łyskorni. W chwili obecnej wszystkie przejścia dla pieszych przez drogę krajową na odcinku w granicach Gminy Biała - łącznie siedem - są jednolicie oznakowane i doświetlone przez lampy umieszczone nad jezdnią. Tym samym są dużo bezpieczniejsze dla pieszych. Koszt montażu tych lamp i znaków wyniósł 73 800,- zł. Poniesiony jest przez Gminę Biała, podobnie jak i przyszłe – niewielkie zresztą - koszty związane ze zużytą energią elektryczną przez lampy.