Drukuj
Kategoria: Artykuł
Odsłony: 352

Mieszkańców potrzebujących skorzystać z bezpłatnej, profesjonalnej pomocy prawnika, doradcy obywatelskiego lub mediatora  zapraszamy do punktów NIEODPŁATNEJ pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego.

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez powiat wieluński, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną i/lub nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.

Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.

BEZPŁATNE porady są dla osób, których nie stać na skorzystanie z płatnej pomocy prawnej i złożą w tym zakresie stosowne OŚWIADCZENIE (druk dostępny w każdym punkcie).

Złożenie ww. oświadczenia, jest jedynym, ale też niezbędnym warunkiem do skorzystania z nieodpłatnej pomocy - nie ma obowiązku dokumentowania dochodu. Obowiązuje WCZEŚNIEJSZA REJESTRACJA NA WIZYTĘ.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.powiat.wielun.pl/ oraz na https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl

W czasie epidemii pomoc udzielana jest zdalnie (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem komunikatora).

Zapraszamy do rozpowszechnienia, wykorzystania i publikacji na Państwa stronach internetowych filmików animacyjnych dotyczących CYBERPRZEMOCY, PRAW KONSUMENCKICH oraz MEDIACJI  - do pobrania po kliknięciu w poniższy link https://www.facebook.com/pomocprawna.sursumcorda/

 

Z nadzieją na życzliwą współpracę,

Marcin Kałużny - Prezes Zarządu

Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca")

Ul. Lwowska 11  |  33-300 Nowy Sącz

tel. 18 44 11 994

pomoc-prawna@sc.org.pl

biuro czynne pon.-pt., w godz. 8.00-16.00