Szachiści w grze! Coraz lepiej spisują się szachiści ze Szkoły Podstawowej w Białej. W grudniu rywalizowali w rozgrywkach drużynowych szkół podstawowych. Zajęli I miejsce w powiecie wieluńskim i awansowali

do rozgrywek rejonowych. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Skomlina, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 4 Wieluń. Oto szczegółowe wyniki zawodów:

Drużynowe Igrzyska Dzieci Powiatu Wieluńskiego w Szachach - Wieluń, 04.12.2017

Mc

Meczowe

Pkt. za partie

SP Biała

19.0

SP Skomlin

16.0

SP 4 Wieluń

15.0

SP 5 Wieluń

11.0

SP Wierzchlas

11.0

SP Osjaków

8.0

SP Bieniądzice

4.0

Zawody rejonowe rozegrano w Sieradzu. Tym razem szachiści z Białej zajęli II miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego. Oto szczegółowe wyniki.

Drużynowe Igrzyska Dzieci Rejonu Sieradzkiego w Szachach  - Sieradz, 07.12.2017

Mc

Meczowe

Pkt. za partie

1.

SP Skomlin

7.0

2.

SP Biała

8.0

3.

SP 10 Sieradz

7.5

4.

SP 9 Sieradz

1.5

W obu tych zawodach drużyna SP w Białej grała w składzie: Tomasz Chrobot, Zofia Patyk, Antoni Michałczyk, Daria Drab.

Finał wojewódzki rozegrano w Ozorkowie. W rywalizacji brało udział 12 drużyn. Reprezentacja SP w Białej zajęła tam 8 miejsce wygrywając dwa mecze, remisując też dwa i trzy mecze przegrywając. Dotychczasowy skład drużyny uzupełniła Natalka Michałczyk. Wyniki te uzyskane we wszystkich trzech turniejach uznać trzeba za duży sukces dzieci i opiekunów. W szkole w Białej (dyr. Anna Wojtas) od trzech lat realizowany jest z udziałem nauczycieli p. Aureli Spychały i ks. Mirosława Rapci projekt Polskiego Związku Szachowego ,,Szachy w szkole”.

Bez indywidualnych sukcesów tym razem wziął udział natomiast Wójt Gminy Biała Aleksander Owczarek w III Mistrzostwach Polski Administracji Publicznej w Szachach, które rozegrano w dniach 8-9 grudnia w Warszawie, w Ministerstwie Rozwoju. W mistrzostwach wystąpiło łącznie 204 zawodników (96 w turnieju szachów błyskawicznych i 108 w szachach szybkich) z różnych Ministerstw, Urzędów Miejskich, Gminnych, Pracy, Skarbowych, Parlamentu i innych instytucji. Natomiast drużyna Urzędów Gmin, w szeregach której grał Wójt Gminy Biała, zajęła w klasyfikacji drużynowej - tak w szachach błyskawicznych jak i w szachach szybkich - drugie miejsce w tych mistrzostwach wśród 18 drużyn, ustępując jedynie w obu przypadkach drużynie z Ministerstwa Obrony Narodowej.