4 czerwca 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białej odbył się Piknik Czytelniczy zorganizowany w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Niestety ze względu na niesprzyjającą aurę

nie udało się przeprowadzić go w plenerze i z tego względu został przeniesiony do budynku GOKiS.

Słuchaczami byli uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Białej wraz z wychowawcami: Panią Magdaleną Michałczyk i Panem Krzysztofem Skrzypeckim. W rolę czytających wcielili się wyjątkowi goście – ciekawi ludzie, różnych zawodów: Pani Katarzyna Krawczyk – dziennikarka Radia Ziemi Wieluńskiej, Pani Wioletta Dwornicka – emerytowana bibliotekarka, Pani Agnieszka Wasińska – kierownik Gminnego Centrum Usług Wspólnych w Białej oraz Pan Jarosław Rozmarynowski – właściciel Księgarni Globus w Wieluniu. Dzieci słuchając czytanych historii miały okazję poczuć siłę płynącą z wyobraźni i na moment przenieść się do świata naszych bohaterów, przeżyć z nimi ciekawe przygody. Było dużo śmiechu z Koszmarnym Karolkiem, ale był też czas refleksji i zastanowienia nad supermocami – życzliwością, pewnością siebie i odwagą, które każdy z nas posiada tylko trzeba nauczyć się je w sobie dostrzegać.

Organizatorzy mają nadzieję, że udało im się pokazać jak ciekawe i przede wszystkim wartościowe może być czytanie. Ile ma zalet i jak bardzo może wpłynąć na przyszłość, szczególnie dzieci.

Organizatorzy  bardzo dziękują gościom za poświęcony czas, piękne zaprezentowanie czytanych przez siebie historii oraz podarowanie najmłodszym prezentów, dzieciom za uwagę, wytrwałość i super współpracę.

14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1