Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 74: relacja ze spotkania w dniu 6 grudnia 2016 r. i podziękowania wójta dla mieszkańców. W dniu 6 grudnia 2016 r. w następstwie...

programów wyemitowanych przez TVP 3 Łódź w dniu 28  listopada 2016 r., dotyczących bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 74 na odcinku biegnącym przez teren gminy Biała ogólnopolska stacja telewizyjna TVP INFO  podjęła w/w problem na żywo, w ramach cyklu programów ,,To jest temat”.  Emisja programu miała miejsce o godzinie 18.00.

Relacjonowano spotkanie z udziałem kilkudziesięciu mieszkańców. Obecni byli przedstawiciele policji, radni gminni, sołtysi, wójt gminy. Prowadzący program rozmawiał z wieloma osobami na ogólnopolskiej antenie. Wyemitowano również wypowiedź przedstawiciela Oddziału w Łodzi GDDKiA.

Relacja TVP INFO - 06 grudnia 2016 r.

Wójt Gminy Biała Aleksander Owczarek składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom uczestniczącym w trzech medialnych spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 74, za wypowiedzi w tych programach. Dziękuje Księżom Proboszczom, Sołtysom i dyrektorom szkół i przedszkola w Białej za przekaz informacji o spotkaniach.
Był to istotny – nasz wspólnie zrobiony krok -  do poprawy bezpieczeństwa na w/w drodze.