Rekonstrukcja zjazdu z drogi krajowej nr 74 stała się faktem. Starania o tę rekonstrukcję podjęto na skutek wielu wniosków mieszkańców, radnych i sołtysów w tej sprawie. Wnioskujący podkreślali

duże zagrożenie w ruchu drogowym, wynikające z nieodpowiednich wymiarów zjazdu. Starania trwały blisko półtora roku. Wskazywano problem m.in. Wojewódzkiej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która gościła w gminie Biała w listopadzie 2015 r. Występowano do zarządzających nieruchomością, na której umiejscowiony jest market, informując o tym GDDKiA, policję i powiatowy nadzór budowlany. Jednak dopiero wystąpienia wójta gminy w lutym br. do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Łodzi (pisma i rozmowa telefoniczna) przyniosły skutek. Prace brukarskie trwały od czwartku do soboty minionego tygodnia. Zdjęcia pokazują, jak zjazd wyglądał przed i jak wygląda po wykonaniu prac. WINB w Łodzi zapowiedział swoją inspekcję w terenie w dniu 14 marca 2017 r. i w tej zapowiedzi należy upatrywać bezpośrednią przyczynę podjęcia sprawy przez właściwych zainteresowanych. Niezależnie od jej wyników zastanawiające jest, że załatwienie tak prostej jak widać sprawy trwało tak długo.

DSC0010
DSC0013
DSC0015