III TARGI ENERGII ODNAWIALNEJ I ZDROWEJ ŻYWNOŚCI to wydarzenie dedykowane tematyce z obszaru odnawialnych źródeł energii (m.in. biopaliwa, biogaz, biomasa, pellet, energia słoneczna, energia

wiatrowa, ogrzewanie ziemne, energia geotermalna, pompy ciepła), efektywności energetycznej (m.in. efektywne energetycznie konstrukcje budynków, technologie grzewcze) jak również ochrony środowiska (m.in. budynki ekologiczne, ochrona klimatu, gospodarka odpadami).
Będzie to również okazja do udziału w warsztatach, które odpowiedzą na pytania - jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i obniżyć rachunki za energię oraz dlaczego warto założyć spółdzielnię energetyczną? Uczestnicy dowiedzą się na temat nowych programów i dofinansowań skierowanych do samorządów lokalnych, liderów społecznych, rolników i przedsiębiorców. Spotkanie poprowadzi radca prawny, dyrektor Aspiratio Consulting, specjalizujący się w Prawie Ochrony Środowiska, Energetyce Obywatelskiej lub ekspert z zakresu prawa rolnego oraz prawa odnawialnych źródeł energii, a także współpracownik Polskiej Zielonej Sieci, zajmujący się projektem Fundusze Europejskie dla Klimatu. Warsztaty zostały przygotowane przy współpracy z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Zapisy pod adresem eventy@wieruszow.pl
Targi Energii Odnawialnej i Zdrowej  Żywności to również przestrzeń dla wystawców związanych ze sprzedażą zdrowej żywności, produktów naturalnych i eko, kosmetyków, serów, olejów tłoczonych, miodów, chleba, rękodzieła, ceramiki, produktów z drewna, oraz naturalnych soków. W szczególności będzie to miejsce dla Kół Gospodyń Wiejskich! To właśnie one dbają o kultywowanie przepisów i tradycji. Na Targach zadbają o kulinarną część wydarzenia, a każde z nich będzie wyróżniało się wybranym przez siebie produktem przewodnim, umożliwiając spróbowanie wyjątkowych ciast, kanapek czy zup.
Organizatorzy zachęcają do udziału w Targach, które odbędą się 21 maja na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie w formie wystawowej lub prelekcji. Będzie to okazja do zaprezentowania działalności i produktów swojej firmy. Chęć uczestnictwa można zgłosić drogą mailową na adres: eventy@wieruszow.pl. Szczegóły pod nr tel.: 62 78 32 641.

Organizatorami wydarzenia jest Gmina Wieruszów, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie i Fundacja Młodzi Propagują Sztukę.