W dniach 9 i 10 grudnia br.  w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rozwoju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w Szachach, w których wystartowało ponad 100 zawodników

i zawodniczek.

Patronat nad mistrzostwami objęła Prezes Rady Ministrów RP - Pani Beata Szydło. Organizatorem był Polski Związek Szachowy, przy współudziale stowarzyszenia Solvitur Ambulado oraz Stowarzyszenia Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.  
Wśród uczestników znaleźli się tak znani i wybitni szachiści tacy jak: wielokrotna mistrzyni Polski kobiet WIM Grażyna Szmacińska czy arcymistrzowie Robert Kuczyński i Jacek Gdański. Nie zabrakło również wielu znanych osób pełniących funkcje publiczne, a wśród nich m.in.: parlamentarzyści – Poseł Tadeusz Cymański oraz Senator Andrzej Mioduszewski, czy Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.
Województwo Łódzkie reprezentowane było przez pięć osób:
- WIM Grażyna Szmacińska, emeryt Komendy Miejskiej Policji w  Łodzi
- Tadeusz Feliksiński, radny Rady Miejskiej w Pabianicach
- Ryszard Robert Pyka, Łódzki Urząd Skarbowy w Łodzi
- Artur Mikulec, Urząd Statystyczny w Łodzi
- Aleksander Owczarek, Wójt Gminy Biała.

Odnotowali oni udane występy w turnieju szachów szybkich. Mistrzynią Polski została Grażyna Szmacińska, a srebrny i brązowy medal zdobyli Tadeusz Feliksiński i Aleksander Owczarek - w odpowiednich kategoriach. Dodatkowo drużyna ,,urzędów gminnych”, dla której punktował Aleksander Owczarek zajęła trzecie miejsce w kategorii Drużynowe Mistrzostwa Polski Administracji Samorządowej, wyprzedzając w punktacji generalnej open osiemnaście innych drużyn. Celem turnieju – obok celów sportowych - była promocja reprezentowanych instytucji, integracja środowiska szachowego oraz promocja samych szachów.
Zestawienia wyników:
Mistrzostwa Polski Administracji Rządowej – kategoria kobiet
1.    Grażyna Szmacińska (Policja) – 5 pkt
2.    Jadwiga Gasik (Urząd Patentowy RP) – 4 pkt
3.    Joanna Konstanciuk (Ministerstwo Rozwoju) – 4 pkt

Mistrzostwa Polski Administracji Samorządowej – kategoria amatorska otwarta
1.    Krzysztof Arbaszewski (Starostwo Powiatowe w Wyszkowie) – 4 pkt
2.    Tadeusz Feliksiński (Rada Miejska Pabianice) – 3 pkt
3.    Aleksander Owczarek (Urząd Gminy Biała) – 3 pkt

Drużynowe Mistrzostwa Polski Administracji Samorządowej
1.    Urząd Miejski w Grudziądzu – 15,5 pkt
2.    Urzędy Miejskie – 14,5 pkt
3.    Urzędy Gminne – 11,5 pkt
Szczegółowe wyniki i relacja na stronie http://pzszach.pl/.

DSC0002
DSC0001
DSC0005
DSC0006
mms20161211182623