Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach informuje o organizowaniu kursu chemizacyjnego dla rolników oraz przypomina o możliwości składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

*********************

WNIOSKI O DOPŁATY 2022

Od 15 marca rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich za rok 2022.

Agencja przyjmuje wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus

Do złożenia wniosku o przyznanie płatności  w aplikacji eWniosek w 2021 potrzebne są Login i hasło

Pomoc w wypełnianiu wniosków można uzyskać
w Urzędzie Gminy w Białej w środy.

Kamila Jeżykowska
                                                             Tel: 667058354

*********************

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach PZDR Wieluń
Zaprasza na Kursy Chemizacyjne

Rolnicy, którzy stosują środki ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy powinni posiadać zaświadczenie o ukończeniu kursu chemizacyjnego.
Świadectwo ukończenia kursu ważne jest 5 lat.

•    Kurs podstawowy dla osób, które nie posiadają zaświadczenia (szkolenie trwa 2dni) koszt 150,00zł
•    Kurs uzupełniający dla osób posiadających nieaktualne zaświadczenie (szkolenie trwa 1dzień) koszt 100,00zł (posiadanie numeru ostatniego zaświadczenia)

Warunkiem przeprowadzenia kursu na terenie Gminy jest zebranie grupy 25-30 osób

Zapisy : Kamila Jeżykowska tel. 667058354