Panująca susza powoduje intensywne korzystanie z wody przez mieszkańców. Posiadane i wykorzystywane gminne zasoby wody w pełni zabezpieczają potrzeby mieszkańców. Obserwujemy jednak nadmierne

korzystanie z wodociągu gminnego do celów niekomunalnych.

Mieszkańcy intensywnie podlewają ogródki i trawniki. Nie wyklucza się również  nielegalnego poboru wody z hydrantów. Takie podejrzenia docierają do UG Biała. Przyczyną spadku ciśnienia w wodociągu gminnym szczególnie w godzinach 18.00 – 22.00 jest nadmierny pobór do celów niekomunalnych.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców Gminy Biała o racjonalne korzystanie z wody wodociągowej. Prosimy o ograniczenie korzystania z wody wodociągowej na cele inne niż socjalno-bytowe tj. o niepodlewanie trawników, upraw rolnych, mycia kostki brukowej, mycia samochodów i pojazdów rolniczych.

UG Biała wdroży od dziś niezapowiedziane popołudniowo-wieczorne kontrole stanu rzeczy.