Rządowy Program Odbudowy Zabytków wchodzi już w fazę realizacji – samorządy  otrzymają 2,5 mld zł na przeszło 4800 projektów. W gminie Biała realizowane będą projekty dotyczące kościołów w Naramicach i w Łyskorni.

Na ogłoszonej przez Premiera Mateusza Morawieckiego liście znalazły się dwa zadania z Gminy Biała: ,,Ratownicze prace budowlane w obrębie drewnianej konstrukcji ścian zewnętrznych kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Łyskorni",  kwota dofinansowania 416 500,00 zł oraz ,,Konserwacja ołtarza bocznego w kościele parafialnym pw. św. Wszystkich Świętych w Naramicach", kwota dofinansowanua 291 116,15 zł. Nie otrzymał dofinansowania projekt dotyczący kościoła w Białej ,,Wykonanie badań, prac konserwatorskich i restauratorskich przy ołtarzach kościoła parafialnego pw. św. Piotra w okowach w Białej", gdzie oczekiwana kwota dotacji maiła wynieść 827.000,00 zł. Po otrzymaniu promes wstępnych Rada Gminy Biała podejmie uchwały o udzieleniu dotacji parafiom, w następstwie zostaną podpisane umowy przez gminę z parafiami, ktore wtedy będą mogły przytąpić do wyboru wykonawcy robót.
W załączeniu lista projektów dofinansowanych w woj. łódzkim.