W dniu 5 lutego 2016 r. 6 par małżeńskich z naszej Gminy obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył Starosta Powiatu Wieluńskiego w asyście Przewodniczącej Rady Gminy Biała oraz Wójta Gminy.

Złote Gody, czyli 50 lat razem

W dniu 5 lutego 2016 r. w restauracji Skorpion w Białej 6 par małżeńskich z naszej Gminy obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył Starosta Powiatu Wieluńskiego – Pan Andrzej Stępień w asyście Przewodniczącej Rady Gminy Biała – Pani Małgorzaty Pichlak oraz Wójta Gminy Biała – Pana Aleksandra Owczarka.

Złote gody obchodziły pary: Irena i Kazimierz Błaszczykowie, Czesława i Marian Jarząbowie, Janina i Włodzimierz Kotalowie, Mirosława i Zdzisław Krysiowie, Janina i Stanisław Oleśków oraz Krystyna i Jerzy Tomiccy.

Jubilatom wręczono również listy gratulacyjne, kwiaty i pamiątkowe zdjęcia z uroczystości. Jubileusz  uświetnił występ młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej.

Medalami zostały odznaczone również pary małżeńskie, które nie uczestniczyły w uroczystości: Helena i Stanisław Gwiazdowie, Łucja i Władysław Halusiakowie oraz Janina i Romuald Stankowie.

Wszystkim parom małżeńskim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy długich i pogodnych lat życia.

Relacja z uroczystości na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

 

Fotorelacja z uroczystości jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.